Teslimat Bilgileri ve İade

ladymis.com internet sitesinden alışveriş yapan müşterilerimizin güvenliğini ön planda tutmakta ve e-ticaret sitemiz üzerinden siparişinizi verdiğiniz andan itibaren ödeme/fatura bilgilerinin kontrolünü gerçekleştirmektedir. Bu yüzden, siparişinizin tedarik ve teslimat aşamasına gelebilmesi için öncelikle siparişinizin ödeme/fatura bilgilerinin doğruluğunun onaylanması ve onaylandığına dair e-mailin size yollanması gereklidir. 

 

ladymis.com da yaptığınız alışverişler, fiziksel yapısına göre kargoya verilen siparişler İstanbul için 1ya da 3 iş günü içerisinde, İstanbul dışındaki tüm şehirlere 1 ya da 5 iş günü içerisinde anlaşmalı olduğumuz kargo firması tarafından ulaştırılır, satın alınan ürün/hizmet yapısına göre teslim süresi değişebilir veya fiziksel teslimat gerektirmeye bilir. 

 

Hafta Sonu Siparişleri

Cuma günü öğle 14.00 dan önce verilen siparişler, Cumartesi gününden itibaren teslim edilmeye başlanır. Cuma günü 14.00 dan sonra verdiğiniz tüm siparişler sonraki Pazartesi günü işleme alınacağından elinize Salı gününden önce ulaşamayabilir. Pazar günleri teslimat yapılmamaktadır. 

 

Stok Sorunları

Yazılımsal ürünlerde stok sorunu yoktur. Ancak ürünün güncellenmesinden dolayı geçici sürelerde hizmet durdurulabilir.

 

Adres Bilgileri

Siparişinizin size en çabuk şekilde ulaşması için lütfen adres bilgilerinizi mümkün olduğu kadar açık yazınız. Hatta varsa adresinizin tarif bilgilerini de yazabilirsiniz. (Örnek: Postanenin yanından girince üçüncü sokak vs.) 

 

Kapıda Ödeme

ladymis.com  dan  verdiğiniz siparişlerde teslimat sırasında nakit ödeme imkanınız vardır. Kargo personeli sizden kapıda ödeme ile paketi teslim edebilir. Fiziksel ürünler için geçerlidir. Yazılımsal ve web tabanlı ürünler hizmetler için kapıda ödeme sistemi uygulanmamaktadır. 

 

Hatalı / Eksik Siparişler

Teslim aldığınız paketi kargo görevlisinin yanında açıp, siparişinizi kontrol ediniz. Herhangi bir yanlışlık veya eksiklik gördüğünüz takdirde derhal bizimle irtibata geçiniz. 

 

Kargo Ücretleri

75 TL ve üzeri Tüm siparişlerinizde kargo ücretsizdir. (Kampanya değişiklk gösterebilir.)


İade ve Değişim Koşulları 

Ürün ya da firmamızdan kaynaklı kusur ve hatalarda iade ve değişim de anlaşmalı kargo ile ile gönderilerde kargo ücretsizdir. Diğer kargo firmalarıyla değişim ve iade için gönderilen kargoların ücreti müşteriye aittir.

Yazılım ürünlerinin içindeki aktivasyon numarasının aktif edilmesi durumunda iadesi mümkün değildir.

 

İade Süresi Kaç Gün?

Genel olarak satın aldığınız ürünleri tahrip etmeden, paketi açmadan aktivasyon numarası kullanmadan ve ürünün tekrar satılabilirliğini bozmadan, teslim tarihinden itibaren ondört 14 günlük süre içinde neden belirterek iade edebilirsiniz. 

 

İade ve Değişim Şartları Nelerdir?

İade/değişim üzere gönderdiğiniz ürünlerde tam olması gereken öğeleri aşağıda bulabilirsiniz. Bunlardan herhangi birinin eksik olması durumunda ürün iadesi kabul edilmemektedir.

- Ürünün faturası,

- İade formu,

- 14 günlük süre içerisinde iade edilecek ürünlerin kutusu, ambalajı, kutu içeriği ile birlikte eksiksiz ve hasarsız olarak teslim edilmesi gerekmektedir.

 

Ancak bazı ladymis.com ürün ve hizmetlerin doğası gereği farklı iade koşulları uygulanabilmektedir. Ürün satın almadan önce genel iade prosedürüne göre farklılık gösteren ürünlerin aşağıda yer alan iade şartları öncelikli olarak geçerlidir.

 

Müşteri servisimize gelen ürünlerin iade şartlarına uygun ulaştırılması durumunda ürün tutarlarının iadesi, ürünün tarafımıza ulaştığı gün işleme alınacaktır. İadenin hesabınıza yansıma süresi, bankanızın inisiyatifindedir. Havale/EFT yoluyla yapılan ödemeler ve kredi kartına yapılan iadeler en geç 1 hafta içerisinde yapılmaktadır.

 

İade ve Değişimi Nasıl Yapabilirim?

Ürünü tarafımıza göndermeden önce iade talebinizi Ürün iade formunu doldurarak tarafımıza bildirmeniz gerekmektedir. Müşteri departmanımız tarafından iade/değişim ile ilgili gönderim onayının size iletilmesinden sonra lütfen paket ile birlikte gelen iade formunu doldurarak ürünü anlaşmalı kargo firması ile tarafımıza gönderiniz. Gönderim anlaşmalı kargo firması ile olmakdatır. Aksi halde kargo ücretindeki fark müşteriye yansıtılır. Onay bilgisi size telefon veya mail yoluyla bildirilecektir. Firmamıza gelen ürünlerin iade şartlarına uygun ulaştırılması durumunda ürün tutarlarının iadesi, ürünün tarafımıza ulaştığı gün işleme alınacaktır.

Aşağıda, genel iade şartlarına göre farklı özellikler içeren ürün tiplerinin iade koşullarını görebilirsiniz.

14 günlük süre içerisinde ürünün iade edilebilmesi için Genel İade Şartlarına ek olarak aşağıdaki şartlara dikkat edilmesi gerekmektedir:

- Ürünün koruma barkodunun çıkarılmamış olması ve aktivasyon numarasının aktif olmaması gerekmektedir.

- Ürünün orijinal kutusu, ambalajı eksiksiz ve hasarsız olması şarttır Online Alışverişlerde

 

Önemli Güvenlik Unsurları:

Sanılanın aksine, kullanıcıların kredi kartı bilgileri çoğu zaman internet üzerinden yapılan alışverişlerde değil fiziki ortamlarda çalınmaktadır. Bu nedenle kredi kartınızı günlük hayatta kullanırken dikkatli olun, kredi kartı numaranızı, son kullanma tarihini ve CVC (Güvenlik numarası) numarasını başkalarına vermeyin. Restoran, mağaza gibi fiziki ortamlarda çalınan kredi kartı bilgileriyle alışveriş yapmaya çalışan sahtekârlara karşı önlemler alan e-ticaret siteleri bu sahtekârları yakaladıkları anda kredi kartının gerçek sahibiyle irtibata geçmektedirler, bu gibi durumlarda işbirliği yapın. Ay sonu gelen ekstre bilgilerini dikkatli kontrol edin ve size bir şey ifade etmeyen alışverişler için firmalarla irtibata geçin.

 

İnternetten alışveriş yaparken bildiğiniz firmaları tercih edin. Bu sayede aklınıza takılan bütün konular hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz. Internet sitesinde firmanın açık adresinin ve telefonun yer almasına dikkat edin. Bilmediğiniz bir firmadan alışveriş yapacaksanız alışverişinizi yapmadan ürünü aldığınız mağazanın bütün telefon / adres bilgilerini not edin. Eğer güvenmiyorsanız alışverişten önce telefon ederek teyit edin.

 

ladymis.com  da Haklarınız

ladymis.com tüketici haklarını korumayı en öncelikli kuralları arasında tutmaktadır. Bu anlamda, ladymis.com   deki alışverişleriniz sırasında yaşadığınız ürün ve servis kaynaklı her türlü sorun titizlikle değerlendirilmekte ve en kısa sürede çözüme kavuşturulmaktadır.